EKOSYSTEM ECM



Zebrano (50%):

69.952 k

Sprzedaż:

140 k

O PROJEKCIE

Energy Coin Market to wyjątkowy ekosystem tworzący nowoczesną energetykę. Głównym celem, który przyświecał nam przy jego projektowaniu była zmiana postrzegania zagadnień związanych z energią, takich jak sposoby jej wytwarzania i formy użycia, jak również bezpieczeństwo nas wszystkich. Bardzo ważnym aspektem, na który wpływać ma ECM, jest sytuacja związana z globalnym ociepleniem i skala zanieczyszczeń atmosferycznych. Podstawowym założeniem, do którego dążymy, jest demokratyzacja wytwarzania energii.

Wychodząc naprzeciw takim wyzwaniom, stworzyliśmy rozproszony zeroemisyjny ekosystem składający się z klastrów energii opartych na odnawialnych źródłach energii, technologiach wodorowych i nowoczesnych rozwiązaniach informatycznych. ECM funkcjonuje na podstawie Platformy FinTech, która pozwala przy pomocy cyfryzacji i inteligentnych algorytmów kontraktowych na cyfrowe zobrazowanie systemu energetycznego, jego instalacji wytwórczych oraz samej energii. Zastosowanie cyfrowych obrazów smart kontraktu mocy i energii umożliwiło użytkownikom uczestniczenie w budowie klastrów i wytwarzanie własnej energii. Technologia blockchain umożliwiła również nowe niespotykane formy jej użycia. 

Mechanizm e-commerce w postaci ECM/STORE pozwolił użytkownikowi wymieniać energię na produkty i usługi. Poprzez usługę spalenia tokena (EC) w ECM/KANTOR użytkownik uzyskał gwarantowaną możliwość odsprzedaży swojej energii ekosystemowi. Najbardziej jednak fascynującym mechanizmem uzyskanym dzięki zastosowaniu blockchain jest Platforma Wymiany Energii TRON. Jej zadaniem jest dokonywanie transakcji rozliczeniowych pomiędzy klastrami. Takie rozwiązanie umożliwi użytkownikowi korzystanie z jego energii w dowolnym klastrze na zasadzie prosumenta wirtualnego. 

Nasze klastry są instalacjami o niewielkich mocach, jednak uzyskanie dużej ich ilości spowodować może znaczne odciążenie sieci przesyłowej i duże korzyści dla środowiska naturalnego. Odnawialne źródła energii i technologia wodorowa wykorzystana do magazynowania nadwyżek wytworzonej energii, które system uwalnia w momencie braku jej produkcji, powodują, że klastry nie emitują zanieczyszczeń atmosferycznych. Dodatkową korzyścią tego rozwiązania jest możliwość budowy rozproszonej sieci klastrowych stacji tankowania wodoru i ładowania pojazdów elektrycznych. 

Aby ekosystem ECM był unikatowy i prosty w użyciu wiele jego rozwiązań opartych zostało na technologii AI. Wspomaga ona narzędzia e-Vision, które zarządzą procesami zachodzącymi w klastrach. Wykorzystana ona została również przy obsłudze Platformy e-commerce ECM/STORE. 

Właśnie w taki sposób ekosystem ECM cyfryzował energetykę. 

KONCEPCJA

Energy Coin Market jest narzędziem FinTech reprezentującym nowoczesny rozproszony system energetyczny, w którym przeprowadzane będą programy cyfryzacji projektów związanych z rynkiem energii odnawialnej (klastry energii) oraz wszystkimi jej pochodnymi zagadnieniami, a przygotowane programy zaprezentowane zostaną w ofercie publicznej w naszej aplikacji oraz na giełdach współpracujących. Każdy z tych projektów wyrażony zostanie odrębną serią smart kontraktu o sygnaturze SDT, obrazującym moc wytwórczą oraz koszt budowy klastra. Wspólnym mianownikiem ekosystemu jest token pochodny, którego wartość oparta została na jednostce energii (kWh) o nazwie Energy Coin (EC). Głównymi systemami energetycznymi wykorzystywanymi w projektach będzie formuła nisko i zeroemisyjna Solaris Hydrogen - wkomponowanych w budownictwo klastrów energii, która poprzez rozproszenie źródeł wytwarzania oraz zarządzanie systemem IT e-Vision zapewni optymalizację produkcji i zużycia energii. 

Do cyfryzowanych przez ECM projektów dołączą także klasyczne systemy farm fotowoltaicznych, carport, farmy wiatrowe, elektrownie wodne, zasilenie i produkcja w formie trigeneracji oraz kogeneracji biogazu, wytwarzanie energii poprzez zasilanie oparte na wodorze oraz produkcję zielonego wodoru, sieć stacji tankowania i ładowania pojazdów elektrycznych (BEV i FCEV). Projekty podlegające procesowi tokenizacji będą każdorazowo stanowiły osobne przedsięwzięcia, które będą odpowiednio skatalogowane, opisane, a następnie zaprezentowane w formie White Paper - projektu SDT. 

Projekty nie będą powiązane w świetle pozyskanych środków, a każdy z nich wyrażony będzie osobną serią smart kontraktów SDT. Każde z przedsięwzięć będzie zbierało środki we własnym imieniu i na własny rachunek poprzez proces cyfryzacji wykonany przez system ECM. Wspólnym mianownikiem projektów SDT będzie produkowana w nich energia, której wartość wyrażona zostanie pochodnym tokenem Energy Coin (EC) o identycznej wartości obrazującej kWh. Wytworzona energia wyrażona w EC będzie miała wartość nominalną zależną od ceny 1 kWh osiągniętego w regionie, w którym działa dana instalacja (system). Wartość ta będzie wymienna poprzez Platformę Wymiany Energii TRON na energię w innej lokalizacji lub na dobra i usługi w ECM/STORE, lub na waluty klasyczne w kantorze ECM/KANTOR. Inną formą wymiany tokena EC będzie system SES. 

System wyposażony zostanie w mechanizm synergii rozwoju ekosystemu (Portfela Energii) o nazwie SES (Synergy Expansion System). Umożliwi on reinwestowanie, czyli wymianę tokenów EC na tokeny kolejnych programów serii SDT przy ściśle określonych preferencyjnych warunkach. Istotnym elementem systemu Energy Coin Market będzie Platforma Wymiany Energii TRON. Umożliwi ona osiągnięcie pełnej użyteczności tokena EC poprzez usługę wymiany energii w różnych lokalizacjach czy nośnikach oraz wymianę wartości w internecie rzeczy IOT. 

Podsumowując, każdy z cyfryzowanych przez ekosystem ECM projektów (klastrów) określony będzie przez smart kontrakt SDT, który traktowany jest niejako kupon prepaid (mocy wytwórczej) energii wyprodukowanej w systemie wytwarzania. Energia ta wyrażona w EC oparta jest na kWh (kilowatogodzinie). Ważnym elementem ekosystemu ECM jest reguła określająca moc przypadającą na smart kontrakt serii SDT. Gwarantuje ona i określa poziom mocy, który wytwarzał będzie energię wyrażoną w tokenie EC w stosunku do prezentowanego projektu przedstawionego do ITO (SDT seria). 

Pierwszym projektem, czyli klastrem ekosystemu ECM będzie SDT1 LAB ONE. Każdy użytkownik nabywający smart kontrakt założycielski ECM otrzyma bezpłatny AirDrop smart kontraktu SDT1 LAB ONE. Mechanizm ten zagwarantuje użyteczną formę smart kontraktu ECM poprzez uzyskanie energii EC wytworzonej przez moc przypadającą na smart kontrakt SDT1. Kolejnymi programami będą jednostka wielkopowierzchniowa PowerToGas oraz równorzędnie program budowy sieci ładowania pojazdów BEV, oraz tankowania pojazdów wodorowych FCEV oparty na rozproszonych źródłach wytwarzania OZE. 

Każdy kolejny projekt z serii SDT przekazywał będzie w formie AirDrop pewną umówioną wartość swoich smart kontraktów przeznaczonych na rozwój ekosystemu ECM oraz dla społeczeństwa, które ten system tworzy (posiadacze tokena założycielskiego ECM).  

TECHNOLOGIA

BEP 20

BEP-20 (Binance Smart Chain Evolution Proposal) to standard stworzony przez Binance dla Binance Smart Chain, platformy smart kontraktów, która działa równolegle z pierwotnym Binance Chain. Smart kontrakty są ważnym elementem każdego systemu opartego na blockchain i DApp. Ułatwiają one przepływ wartości i pomagają śledzić każdą aktywność na łańcuchu. 

Binance przyjęło unikalną „architekturę podwójnego łańcucha”. Jej sieć obsługuje więc dwa łańcuchy Binance Chain i Binance Smart Chain. Podczas gdy każdy z łańcuchów jest niezależny od drugiego, infrastruktura działa za pośrednictwem mostu wykorzystującego swoją własną unikalną mechanikę. Do przenoszenia aktywów pomiędzy blockchainami wykorzystywana jest technika owijania (WRAPPING). Dzięki takiemu rozwiązaniu system staje się wyjątkowo bezpieczny i stabilny. 

Binance Smart Chain jest kompatybilny z EVM (Ethereum Virtual Machine), w związku z tym możliwe jest przenoszenie do niego DApp lub podłączenie do portfela MetaMask. Algorytm konsensusu BSC to obecnie PoSA (Proof Of Staked Authority). Jest to wariant algorytmu PoS (Proof Of Stake). Rozwiązanie to zapewnia dużą szybkość i niski koszt transakcji. Dowód stawki jest formą kopania krypto walut, która opiera się przede wszystkim na wynagrodzeniu użytkownika łańcucha za sam fakt posiadania przez niego pracującego aktywa w portfelu, a nie na rzeczywistym kopaniu i wykorzystywaniu pełnej mocy obliczeniowej procesora graficznego. Z tego powodu metoda PoS znacznie mniej obciąża jednostkę komputera, co wpływa na mniejsze zużycie energii elektrycznej, a w konsekwencji powoduje efekt proekologiczny zgodny z koncepcją ekosystemu ECM. 

 

E - VISION 

Jest to kompleksowy system bilingowo – rozliczeniowy dla obrotu i dystrybucji wraz z modułem MDM oraz systemem Energy Management, czyli w uproszczeniu kompletny pakiet oprogramowania dla klastrów energii, spółdzielni energetycznych, jak i wszelkich podmiotów pragnących w jednym narzędziu zintegrować wszelkie potrzeby lokalnych operatorów dystrybucyjnych i sprzedawców energii. Dzięki pełnej integracji z dedykowanymi platformami sprzętowymi (liczniki, urządzenia EMS itd.), platformami FK oraz możliwości pracy zarówno w modelu Cloud, jak i On Premise, rozwiązanie zapewnia nie tylko doskonałe dostosowanie do potrzeb rynku, ale również szybkie wdrożenie. Połączenie modułów systemu e-Vision poprzez smart kontrakty z systemem bloków platformy ECM i programami SDT zagwarantuje bezpieczeństwo rozliczania wielkości produkowanej energii oraz należnych wielkości EC. 
www.cbrfs.com  

 

ECM DAPP

ECM DApp jest oprogramowaniem odpowiadającym za poprawność procesów zachodzących w ekosystemie Energy Coin Market. Konstrukcja narzędzia została oparta o zestaw smart kontraktów, które gwarantują precyzyjne i zgodne z założeniami działanie ekosystemu. Zastosowanie takich rozwiązań powodują samoregulacje oraz automatyczną kontrolę gwarantowaną przez software. Umożliwiają one również eliminacje pośrednictwa, obniżkę kosztów transakcyjnych, a także depersonalizowanie zaufania, które nie musi wiązać się z badaniem standingu konkretnego podmiotu. Rozwiązanie takie określa się też mianem „zaufanie bez zaufania” opartego na regule egzekucji zasad przed kod (smart kontrakt). Mózgiem systemu jest baza danych, która pozwoli na zapis i przepływ danych pomiędzy e- Vision, ECM/STORE, Platformą Wymiany Energii TRON, ECM/KANTOR. Aplikacja oparta została na technologii rozproszonego rejestru w systemie BEP-20. 

 

AI W ECM – MR MEGA WATT

Energy Coin Market w ramach rozwoju ekosystemu stworzy wyjątkowego członka zespołu Mr Mega Watt. Będzie to system oparty na technologii AI. Sztuczna inteligencja to coś więcej niż systemy eksperckie, które służą fachową wiedzą wspomagającą systemy obsługi czy decyzji. To automaty uczące się na podstawie dotychczasowych doświadczeń i otoczenia. 

Mr Mega Watt w początkowej fazie budowy ekosystemu zajmie się obsługą użytkownika dotyczącą informacji i ekosystemu ECM. Posiadał on będzie również wiedzę o wszystkich projektach klastrowych serii SDT. Docelowo mechanizm uczącej się maszyny opartej na BigData posiadał będzie wiedzę i umiejętności przedstawienia aktualnej sytuacji dotyczącej zagrożeń ekologicznych, wpływu ekosystemu ECM i programów w nich zawartych na tą sytuację, wiedzę dotyczącą wydarzeń gospodarczych, zmian regulacji prawnych, rozwiązań technologicznych mających wpływ na nas wszystkich. Poprzez analizę danych dostosuje on i zarekomenduje optymalne rozwiązania. Tu właśnie połączy się świat wirtualny Mr Mega Watta ze światem użytkownika. Kolejną funkcją, jaką pełnił będzie nasz niestrudzony system AI, będzie asystowanie umożliwiające zarządzanie transakcjami energetycznymi oraz funkcjami udostępnionymi użytkownikowi przez e-Vision. System poprzez analizę behawioralną klienta w celu zwiększenia konwersji ekosystemu ECM i wygody użytkownika zarządzał będzie procesami zachodzącymi w klastrach oraz optymalizował za pomocą SmartHome parametry użytkowe. Kolejnym zadaniem AI w ekosytemie ECM będzie aktywne wsparcie Platformy e-commerce ECM/STORE przez system Dropshipping, inteligenty marketing czy sezonowanie produktów dla danego regionu użytkownika. 

Roadmap